Jakie kamery IP wybrać, aby być usatysfakcjonowanym?

Bez wątpienia najlepszym sposobem zabezpieczenia swoich własności przed rabunkiem czy inną szkodą jest monitoring wizyjny. Nic więc dziwnego, że na monitoring CCTV decyduje się wielu Polaków, zarówno w swoich domach prywatnych, jak i przedsiębiorstwach. Sęk w tym, że wybór elementów monitoringu, a zwłaszcza kamer jest tak duży i nie jest to łatwa decyzja budząca przy okazji sporo wątpliwości. Skoro tak zastanówmy się jakie kamery IP wybrać, aby nie żałować i mieć pewność, że kamery te w takim systemie się sprawdzą.

Zewnętrzne bądź wewnętrzne

Szukając kamer do monitoringu pierwszy pytanie, które trzeba sobie zadać, dotyczy tego, gdzie będą one ulokowane. Oczywiste jest, że kamery zewnętrzne nie dość, że muszą, a przynajmniej powinny być wyposażone w podczerwień dobrze, jeśli posiadają także odporne na warunki i uszkodzenia mechaniczne obudowy.

Podłączenie

Jakie kamery IP wybrać odnośnie podłączenia? Lepsze a na pewno bardziej praktyczne i funkcjonalne będą kamery bezprzewodowe, do których podłączenia kable są zbędne. Tańszym rozwiązaniem są jednak kamery, które podłącza się poprzez przewód.

Rozdzielczość

Istotna w kontekście jakości rejestrowanego obrazu jest również rozdzielczość. Najlepiej, jeżeli będzie to kamera Full HD, która oferuje zdecydowanie najlepszy obraz. Chcąc mieć pewność, że rejestrowane będą nawet drobne szczegóły, to właśnie te kamery należy wybrać.

Polecamy zapoznać się z ofertę sklepu z kamerami ip http://nvr.pl/produkty/kamery-ip